علل ایجاد غبغب | از بین بردن غبغب

غبغب خود را از بین ببرید

غبغب چیست؟ علل ایجاد غبغب – روشهای از بین بردن غبغب

غبغب مسئله ای هست که ممکنه برای هر فردی اتفاق بیوفته یکی از  علل ایجاد غبغب ضعیف شدن عضله ها، افزایش وزن و افزایش سن هست.

مطمئنیم که هیچ راهی بهتر از ورزش و استفاده از درمان های خانگی برای از بین بردن غبغب پیدا نمیشه.

ما در این مقاله از فیزیوتراپی ایرانیان علل ایجاد غبغب تا از بین بردن غبغب رو بررسی کردیم پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

در اثر جمع شدن چربی زیر پوستی در ناحیه بین چانه و گردن ایجاد می شود. معمولاً برخی افراد بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند. در ادامه این بخش به رایج ترین دلایل ایجاد غبغب اشاره می شود.

از بین بردن غبغب

غبغب چیست؟

از بین بردن غبغب این روزها حسابی در بورس است. برای همه ما داشتن چهره زیبا و متناسب اهمیت زیادی دارد. غبغب موجب می شود تا چهره فرد ناموزون به نظر برسد و شکل طبیعی صورت در ناحیه فک و چانه مشخص نباشد. هر چند که به نظر می رسد این موضوع بیشتر در افراد دارای اضافه وزن رخ می دهد، اما در بسیاری از مواقع حتی افراد لاغر و دارای وزن طبیعی نیز با این مشکل روبرو می شوند.

اما علت ایجاد غبغب چیست؟ سریع ترین راه رفع غبغب چیست؟ در این مقاله می توانید با بهترین روش های از بین بردن غبغب و همچنین علت بروز این مشکل آشنا شوید.

غبغب در واقع مشکلی است که به دلیل تجمع چربی در ناحیه بین چانه و گردن ایجاد می شود. بسیاری از مردم بر این اعتقاد هستند که غبغب تنها در افراد دارای اضافه وزن و چاقی ایجاد می شود، اما باید بدانید که این موضوع می تواند ناشی از مسائل ژنتیکی و شل شدن پوست صورت باشد. از همین رو غبغب در افراد لاغر نیز ایجاد می شود. وجود غبغب می تواند چهره فرد را پیرتر نشان دهد و زیبایی های صورت فرد را پنهان کند. اکثر افرادی که غبغب دارند به دنبال راهی برای درمان آن هستند.

رفع غبغب با فیزیوتراپی

غبغب در اثر جمع شدن چربی زیر پوستی در ناحیه بین چانه و گردن ایجاد می شود. معمولاً برخی افراد بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند. در ادامه این بخش به رایج ترین دلایل ایجاد غبغب اشاره می شود.

 • چاقی و اضافه وزن
 • داشتن سابقه خانوادگی
 • شل شدن پوست در اثر افزایش سن
 • نوسانات وزنی
 • ضعف عضلات گردن
 • نقص ها و مشکلات ژنتیکی
 • پایین نگه داشتن سر
 • کوچک بودن یا عقب بودن چانه

چطور غبغب را از بین ببریم؟

روش های مختلفی برای از بین بردن غبغب وجود دارد. شما می توانید هم با روش های خانگی و انجام تمرینات غبغب خود را از بین ببرید و هم با کمک گرفتن از روش های لیزر و جراحی از شر این مشکل خلاص شوید. در ادامه به چند روش از بین بردن غبغب اشاره شده است.

۱- عقب جلو کردن فک پایین، بهترین ورزش برای از بین بردن غبغب

روش از بین بردن غبغب

ورزش می تواند چربی اضافه را از بین ببرد و از همین رو برای رفع غبغب بسیار مؤثر و مفید است. برای انجام این تمرین باید سرتان را صاف و کمی متمایل به بالا بگیرید. حال همان طور که به روبرو نگاه می کنید، فک پایین را تا جایی که می توانید به سمت بیرون فشار دهید. برای آموزش تصویری از بین بردن غبغب به این روش نیز باید درست همانند تصویر عمل کنید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و بعد به حالت عادی برگردید. این حرکت را حداقل ۱۵ بار در روز تکرار کنید.

۲- تمرین صورت ماهی بهترین روش از بین بردن غبغب

برای از بین بردن غبغب می توانید از تمرین صورت ماهی استفاده کنید. این تمرین موجب از بین رفتن چربی اضافه ناحیه صورت و کاهش غبغب می شود. برای این کار باید درست مثل زمان بچگی گونه های خود را داخل دهان جمع کنید و لب هایتان را مثل ماهی کنید. سعی کنید در این شرایط لبخند بزنید. هر بار ۵ ثانیه صبر کنید و سپس تا ۱۰ بار تمرین را تکرار نمایید.

۳- تمرین بالا بردن سر و غنچه کردن لب بهترین ورزش از بین بردن غبغب

 

یک تمرین مفید برای از بین بردن غبغب در خانه، بالا بردن سر و غنچه کردن لب ها است. برای این کار باید سرتان را کمی رو به بالا بگیرید و به سقف نگاه کنید. حال لب هایتان را غنچه کنید و برای ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید. در این تمرین از حرکت دادن سایر عضلات صورت به جز لب ها اجتناب کنید.

۴- غلتاندن توپ زیر چانه از راه های از بین بردن غبغب

ورزش عضلات ناحیه زیر گردن موجب از بین رفتن غبغب می شود. برای انجام این تمرین باید یک توپ کوچک حدود ۲۵ سانتی متری را زیر چانه خود قرار دهید. سپس با چانه به توپ فشار بیاورید. این کار را تا ۲۵ بار در روز تکرار کنید.

۵- تمرین کشش زبان از مفیدترین روش های از بین بردن غبغب

برای انجام تمرین کشش زبان باید سرتان را رو به جلو بگیرید. سپس تا جایی که می توانید زبان خود را از دهان خارج کنید. زبان خود را به سمت بالا و بینی بکشید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس چند بار این حرکت را تکرار کنید.

۶- مصرف میوه و سبزی زیاد، بهترین روش از بین بردن غبغب

برای از بین بردن غبغب باید مصرف سبزیجات و میوه های سالم را افزایش دهید. سعی کنید روزانه ۴ وعده سبزیجات تازه و ۳ وعده میوه بخورید. این کار به سلامت بدن، جوان ماندن پوست و همچنین جلوگیری از چاقی کمک می کند و نقش مؤثری در رفع غبغب دارد.

۷- مصرف غذاهای مفید از راه های از بین بردن غبغب

شما می توانید برای از بین بردن غبغب از غلات کامل به جای غلات تصفیه شده استفاده کنید. سعی کنید برای درمان غبغب پروتئین های بدون چربی مثل مرغ و ماهی بخورید. مصرف غذاهای چرب و سرخ شده موجب چاق شدن صورت و ایجاد غبغب می شود. در طول روز از محصولات لبنی کم چرب استفاده کنید و مصرف قند و شیرینی را کاهش دهید.

۸- رفع غبغب با جدیدترین دستگاه از بین بردن غبغب

در چند دهه اخیر تجهیزات و دستگاه های متنوعی برای از بین بردن غبغب طراحی و روانه بازار شده اند. با استفاده از دستگاه از بین برنده غبغب می توانید چربی اضافه ناحیه زیر چانه را کاهش دهید و از شر غبغب خلاص شوید. دستگاه هایی که برای این کار در بازار وجود دارند هم به صورت مکانیکی و هم برقی هستند. برای استفاده از دستگاه ضد غبغب باید آن را زیر چانه قرار دهید تا دستگاه موجب لاغر شدن غبغب شود.

۹- جویدن آدامس برای از بین بردن غبغب

از بین بردن غبغب با تمرین درمانی

 

جویدن آدامس یک روش راحت و کم هزینه برای رفع غبغب و کاهش چربی ناحیه گردن و چانه است. جویدن آدامس موجب افزایش جریان خون و کاهش مقدار چربی می شود.

 

 • از بین بردن غبغب با روغن جوانه ی گندم

این روغن سرشار از ویتامین E می باشد که از پوست بدن در برابر اشعات محافظت می کند.آنرا به قسمت غبغب بمالید و با ماساژ پوستتان را به سمت بالا بکشید.

این کار ساده را یکبار در شبانه روز انجام دهید و توجه داشته باشید که این کار خیلی در بهبود درمان شما موثر خواهد بود.

 • از بین بردن غبغب با ویتامین E

یکی از روش‌های خانگی برای خلاص شدن از شر غبغب استفاده از ویتامین E است که به طور گسترده‌ای ثابت شده که برای پوست انسان عالی است.
این ویتامین می‌تواند کشسانی پوست شما را افزایش دهد و بنابراین پوست‌تان شل نخواهد شد. در واقع، غبغب چیزی جز پوستِ شل و آویزان نیست.
به منظور استفاده از ویتامین E برای کاهش غبغب، باید غذاهای غنی از این ویتامین را به رژیم غذایی روزانه‌تان اضافه کنید، از جمله روغن جوانه گندم، سبزیجات برگ سبز، محصولات لبنی، ذرت شیرین، آجیل، سیب، بادام زمینی، جگر، برنج قهوه‌ای، چاودار، جو، حبوبات، دانه‌ی سویا و لوبیا.

علاوه بر این، شما همچنین باید روغن ویتامین E را بر روی پوست‌تان ماساژ دهید تا سبب گردش خون و همچنین سفت شدن آن شود.
– یک کپسول ویتامین E را سوراخ کنید تا روغن آن خارج شود
– روغن را روی کف دستان‌تان قرار بدهید و بین دست‌ها آن را مالش دهید، سعی کنید بیش‌تر روغن روی شست‌تان باشد
– انگشت شست خود را برای ماساژ دادن زیر چانه به سمت عقب و بالا ماساژ بدهید تا پوست چانه را به سمت عقب و بالا در اطراف استخون‌های فک بکشید
– هر روز به مدت چند دقیقه این ناحیه را ماساژ بدهید

 • از بین بردن غبغب با ماسک سفید تخم مرغ

ماسک سفید تخم مرغ به دلیل اثری که در سفت کردن پوست دارد، می تواند از بزرگ شدن غبغب گردن جلوگیری کند.

علاوه بر این؛ تخم مرغ ماده ای است که برای سلامت عمومی پوست مفید است. برای استفاده از این درمان خانگی غبغب به روش زیر عمل کنید.

دو عدد سفید تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری شیر، عسل و آب لیمو خوب بهم بزنید. (از هر ماده یک قاشق)چند قطره روغن نعناع به آن اضافه کنید.

این ماسک را به پوست اطراف گردن و چانه بمالید. ۳۰ دقیقه صبر کنید. پس از این مدت پوست را با آب ولرم بشویید و کاملا خشک کنید. از این ماسک روزی یک بار استفاده کنید.

جمع بندی نهایی:

بهتر است بدانید که هیچ داروی گیاهی برای رفع غبغب وجود ندارد. انجام تمرینات ورزشی، رعایت رژیم غذایی و در نهایت کمک گرفتن از روش هایی مثل مزوتراپی و لیپولیز بهترین روش هایی هستند که برای رفع این مشکل اثر بخش خواهند بود. گاهی اوقات ایجاد غبغب زمینه ارثی دارد و در اثر کوچک بودن اندازه چانه یا شل شدن پوست ایجاد می شود. در این مواقع نیز می توانید با مشورت پزشک و انتخاب روش صحیح برای رفع این مشکل، از شر غبغب صورت خود راحت شوید. با حذف غبغب می توانید داشتن چهره ای متفاوت و زیباتر را تجربه کنید.

2 thoughts on “علل ایجاد غبغب | از بین بردن غبغب

Comments are closed.