درمان شانه یخ زده در فیزیوتراپی ایرانیان |اصفهان

شانه یخ زده یا شانه منجمد یکی از مشکلات عضلانی است که در مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان، اصفهان مورد درمان قرار می گیرد، معضل شانه یک معضل گوی و کاسه ای است که ارگونومی کتف را تشکیل می دهد.

در شانه منجمد کپسول معضل شانه ملتهب و ضخیم می شود و حرکات شانه را کاهش می دهد.شانه یخش زده یا (frozen shoulder) سبب درد و محدودیت حرکات شانه در تمام جهات می شود این بیماری معمولاً در خانم ها شایع تر است و در سنین ۴۰ – ۶۰ سالگی رخ می دهد.

درمان شانه یخ زده

از بیماری هایی که موجب این محدودیت در شانه می شوند می توان به سکته مغزی، دیابت، بیماری های قلبی و دیسکوپاتی گردن نام برد.شانه یخ زده ابتدا با دردی کم در ناحیه شانه شروع می شود و کم کم درد افزایش می یابد و محدودیت حرکت در شانه ایجاد می شود، درد شانه یخ زده ابتدا در دوران شب بیشتر می شود و کم کم در طول روز تشدید می گردد.

در صورتی که نسبت به درمان این درد اقدام نکنید در طی ۱۳ الی ۶ ماه پس از شروع بیماری، درد به حدی افزایش می یابد که با درد قلب یا دیسک گردن اشتباه می شود.

 

درمان شانه یخ زده

 

یکی از راه های درمان شانه یخ زده فیزیوتراپی است، باید به این نکته توجه کرد که فیزیوتراپی شانه یخ زده صبر و حوصله کافی را طلب می کند و نیاز به بهترین درمانی، مراجعه مکرر به مرکز فیزیوتراپی و انجام حرکات اصلاحی دارد.

 

 

ما در مرکز فیزیوتراپی ایرانیان، اصفهان سعی می کنیم درمان این بیماری را با انجام جلسات مکرر فیزیوتراپی، ورزش درمانی و استفاده از لیزرتراپی به نتیجه برسانیم، ولی در صورت وخامت عضو، باید به متخصص ارتوپد مراجعه نمائید و تحت عمل جراحی به روش ارتروسکوپی قرار بگیرد.

فیزیوتراپی ایرانیان یک فیزیوتراپی خوب در اصفهان

 

فیزیوتراپی در اصفهان

 در صورت وجود درد در قسمت شانه قبل از این که شدت آن افزایش یابد به مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان در اصفهان به مدیریت دکتر مهدی صدیقی مراجعه نمائید و درمان خود را آغاز کنید.
مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان، تخصصی ترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان