بزرگترین مرکز فیزیوتراپی تخصصی در ایران

بزرگترین مرکز فیزیوتراپی تخصصی در ایران

بزرگترین مرکز فیزیوتراپی ایران با دستگاه های پزشکی پیشرفته درمان بسیاری از بیماری ها را ساده و کم هزینه کرده که این روش درمانی یکی از به روز ترین روش های درمانی است.

فیزیوتراپی یکی از شاخه های درجه بندی شده در بهداشت حرفه ای بوده و فیزیوتراپ ها از مهارت و دانش خود برای بهبود بسیاری از بیماری هایی که باعث درگیر شدن سیستم های مختلف بدن می شوند استفاده می کنند.

فیزیوتراپیست ها با انجام درمان هایی مثل ورزش، ماساژ و تکنیک های دیگر به افرادی که به مشکلات حرکتی دچار هستند کمک کرده و همچنین به بهبود مشکلات فیزیکی که ناشی از آسیب، بیماری، بالا رفتن سن یا ناتوانی می پردازند.

همه ی روش هایی که در فیزیوتراپی انجام می گیرد دارای پایه علمی، تحقیقاتی و شواهد هستند و با درمان هایی مانند طب سنتی، ورزش درمانی، ماساژ درمانی، طب فیزیکی و کایروپراکتیک کاملا تفاوت داشته است.

جنس روکش فیزیوتراپی تخصصی از چیست؟

بزرگترین مرکز فیزیوتراپی تخصصی در ایران

در فیزیوتراپی از دستگاه ها و وسایل گوناگونی برای درمان بیماران استفاده می شود بعضی از این دستگاه ها مثل دستگاه تنس از جریان الکتریکی برای تحریک عصب ها استفاده می کنند.

برای انتقال جریان الکتریکی از پد به عنوان روکش فیزیوتراپی برای الکترود استفاده می شود. این پد مانع سوختگی بر اثر الکتریسیته ساکن روی بدن بیمار شده و جریان الکتریکی را به خوبی به پوست منتقل می کند.

پدهای فیزیوتراپی موجود در بازار کیفیت های متفاوت و سایز های گوناگونی دارند این پدها را از جنس پارچه ای به نام اسپونتکس می سازند که این پارچه دو نوع چینی و آلمانی دارد.

پدها باید دارای ویژگی هایی همچون قدر جذب بالا برای مرطوب شدن بهتر، قدرت انعطاف پذیری زیاد برای استفاده در تمام نقاط بدن، آنتی باکتریال بوده و با پوست سازگار باشد و از لحاظ دوختی محکم و مقاوم باشد.

معرفی قسمت های مختلف دستگاه فیزیوتراپی تخصصی

برای معرفی دستگاه فیزیوتراپی می توان گفت وقتی نام فیزیوتراپی یا الکتروتراپی می آید ذهن همه به سمت عبور جریان الکتریسیته از بدن یا قسمت مختلفی از بدن می رود که همین اتفاق نیز در فیزیوتراپی می افتد.

در طرح فیزیوتراپی که یک روش درمانیست با استفاده از دستگاه پیشرفته فیزیوتراپی یک جریان الکتریکی را یا به صورت متناوب یا به صورت مستقیم از بافت آسیب دیده عبور می دهند تا باعث تحریک آن قسمت از بدن شوند.

برای انجام عمل فیزیوتراپی دستگاه های مختلفی وجود دارند که هرکدام از این دستگاه ها عمل خاصی را انجام می دهند.

ازجمله این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه تکار، دستگاه Deep oscillation، دستگاه مگنت، دستگاه لیزر، دستگاه الکتروتراپی، دستگاه اولتراسوند و دستگاه های دیگر که هرکدام از این دستگاه ها کاربردهای ویژه و به خصوص خود را دارند.

چند ویژگی بارز فیزیوتراپی تخصصی

 

چند ویژگی بارز فیزیوتراپی

واژه فیزیوتراپی از دو واژه فیزیو و تراپی تشکیل شده است که هر کدام معنی خود را دارند. فیزیو به معنای وضعیت فیزیکی یا فیزیولوژیک جسمانی و تراپی مترادف با درمان است.

هدف از فیزیوتراپی ارتقاء عملکرد جسمانی است که البته این عمل باید توسط دستگاهی خاص و کسی که از علم بدن و نحوه کارکرد دستگاه آگاهی دارد که به آن فیزیوتراپیست می گویند انجام گیرد.

فیزیوتراپیست یک رشته درمانگر است و کسانی که در این رشته به تحصیل مشغول هستند به علم کالبدشناسی و حرکت شناسی آگاهی دارند.

از ویژگی فیزیوتراپی خوب می توان گفت برای انجام آن باید هم از یک دستگاه بروز و باکیفیت و هم از یک فیزیوتراپیست مطمئن بهره گرفت.

فیزیوتراپی باید توسط یک فیزیوتراپیست باسابقه انجام شود که متاسفانه در بعضی از مراکز شاهد این بوده ایم که از دانشجویان این رشته تحصیلی استفاده کرده اند.

در مرکز تخصصی فیزیوتراپی باید از جدیدترین تجهیزات استفاده نمود. این تجهیزات ممکن است با پیشرفت علم و تکنولوژی تغییر کنند که یک کلینیک خوب باید از جدیدترین دستگاه ها استفاده کند.

در یک مرکز کلینیک خوب و بروز باید تمام مراحل و روش های درمانی انجام گیرد تا بیمار بتواند تمام مراحل درمان را در همان مرکز انجام بدهد.

برای انجام درمان به روش فیزیوتراپی باید یک محیط آرام فراهم شود زیرا عمل فیزیوتراپی برای تسکین درد انجام می شود، تسکین درد به محیطی آرام نیاز دارد.

پاکیزگی محیط و کارکنان یکی از ویژگی های یک مرکز خوب است.

کلینیک فیزیوتراپی باید طراحی مناسب برای جای دادن دستگاه های آن و محیطی آرامش دهنده باشد.

تنوع در طرح فیزیوتراپی

در درمان با فیزیوتراپی تخصصی روش های مختلفی و طرح های متفاوتی دارد.

اولتراسوند تراپی یکی از پرکاربردترین روش های فیزیوتراپی است.

اولتراسوند تراپی شامل یک سری مراحل پیچیده در بدن است. به طور خلاصه بخواهیم توضیح بخوایم بدیم ای روش شامل یک سری لرزش های غیر ارادی و مکانیکی است که توسط دستگاهی پیشرفته به صورت مافوق صوت تولید و به بدن منتقل می شود.

اولتراسوند تراپی توانایی بدن را به صورت صوت افزایش می دهد که این امواج به صورت فرکانس های خیلی بالا بوده که به درون بافت ها نفوذ می کند.

ای روش می تواند در درمان فاشیا پلانتار یا شانه یخ زده و بسیاری از دیگر بیماری ها مفید باشد که کاملا بی خطر است اما در همه درمانی کاربرد ندارد

مگنت تراپی یک روش درمانی در فیزیوتراپی است که بر پایه ایجاد میدان مغناطیسی در بدن صورت می گیرد

مگنت تراپی در درمان بیماری هایی همچون دردهای آرتروز و پارکینسون  کاربرد دارد

عده فراوانی از مردم بر این باورند که بدن دارای میدان های مغناطیسی است که به هم خوردن آنها باعث اختلال در بدن می شود ولی مگنت تراپی یکی از روش های شناخته شده در فیزیوتراپی است که ضرری برای بدن ندارد.

الکتروتراپی با دستگاه تنس: تنس یک عبارت لاتین است که به صورت مخفف نوشته شده است این عبارت یعنی تحریک الکتریکی عصب ها از طریق پوست در این روش یک جریان الکتریکی که توسط دستگاه مخصوصی ایجاد شده است را از راه پوست به عصب های بدن می فرستند که این جریان باعث تحربک عصب ها شده و بدن آندورفین یا مسکن طبیعی بدن ترشح می کند که همین امر باعث کاهش درد در ناحیه ای که درمان بر روی آن انجام گرفته است می شود.

تنس الکتروتراپی بیشتر در درمان دردهای مزمن و شدید به کار می رود.

تنس رایج ترین وسیله برای الکتروتراپی در دردهای شدید کمر است. این دستگاه الکترودهایی دارد که بر روی ناحیه ای که درد می کند و آسیب دیده است قرار می گیرد همچنین بیمار در این روش آزادی انتخاب دارد که شدت جریان یا فرکانس های مختلفی را انتخاب کند.

الکتروتراپی یا فیزیوتراپی دیسک کمر همان طور که گفته شد در فیزیوتراپی برای کمر از پالس های الکتریکی برای درمان دیسک کمر استفاده می شود.

دستگاه با ارسال پالس های الکتریکی به عصب ها و عضلات کمر فعالیت این بافت ها را زیاد می کند که این می تواند درد دیسک کمر را تسکین دهد.

الکترو درمانی هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و یک روش غیر تهاجمی برای تسکین درد است.

فیزیوتراپی یا الکتروتراپی خار پاشنه: الکتروتراپی خار پاشنه جزء درمان های اولیه این بیماری بوده که در کنار شاک ویوتراپی انجام می شود.

این درمان عوارضی نداشته و نیاز به استفاده از دارو نیز وجود ندارد.

معمولا الکتروتراپی خار پاشنه برای درمان خار پاشنه جوابگو بوده ولی در مواردی که به فیزیوتراپی جواب ندهد پزشکان به سراغ درمان های تهاجمی یا عمل جراحی می روند که بسیار خطرناک است.

مزیت استفاده از فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در گردش خون و گردش و جذب مواد غذایی در بدن کمک می کند. همچنین در تسریع و بهبود درد های عضلانی و استخوانی یا اسکلتی تاثیر چشمگیری دارد.

تاثیر فیزیوتراپی به چندین عواملی مثل شدت ولتاژی که بر بدن اعمال می شود یا نوع ولتاژ یا نوع جریان و قدرت اندام بستگی دارد.

به طور کلی فیزیوتراپی برای بهبود عملکرد گردش خون و مواد غذایی، ترمیم و تقویت بافت و رشد استخوان استفاده می شود.

دیگر استفاده فیزیوتراپی عبارت است از تحرک مفاصل و اسپاسم عضلات، همچنین این روش جزء درمان های بی خطر و مفید است

بسیاری از عمل های جراحی را میتوان با استفاده از این درمان کنسل کرد، که باعث کاهش و برطرف کردن درد در قسمت های مختلف بدن می شود. استفاده از این دستگاه ها عصب های بدن را بهبود می بخشد

فیزیوتراپی باعث رفع افسردگی و خستگی های مزمن می شود.

چرا از فیزیوتراپی تخصصی استفاده می کنیم؟

فیزیوتراپی یک روش درمانی برای حفظ تحرک، ترمیم و استفاده بیشتر از عضلات است.

فیزیوتراپی از طریق توانبخشی جسمی سلامت را به اندام ها برمی گرداند در صورت وجود دردهای مزمن در عضلات یا آسیب دیدن بافت های بدن در اثر اتفاقات غیر منتظره که بر عملکرد شخص تاثیر فراوانی دارد نیاز است به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کرد.

به عنوان مثال درد کمر، گردن، عوارض بعد از قطع عضو، مشکلات عضلانی اسکلتی، مشکلات مفاصل، مشکلات ریوی، مشکلات قلبی و ناتوانی های بعد از آن و غیره اگر برای شخصی پیش بیاید لازم است درمان فیزیوتراپی را انجام دهد.

به طور کلی فیزیوتراپی در خدمت به جمعیت ها و مردم بوده تا بیشترین توانایی و حرکت را در طول دوران زندگی حفظ کنند و یا افزایش دهند.

فیزیوتراپی شامل ارائه خدمات بسیار مفیدی است که افراد را از پیری زودرس یا صدمات و بیماری ها حفظ می کند.

فیزیوتراپی علمی است که به بهبود کیفیت زندگی و جلوگیری از آسیب دیدگی عضلات فرد در طول زندگی کمک می کند

فیزیوتراپی می تواند در هر مرحله از زندگی مورد استفاده قرار گیرد، چه در کودکان هنگام تولد و جلوگیری از بیماری های عضلانی اسکلتی و فلج اطفال و غیره چه در جوانی و نوجوانی هنگام بروز حوادثی چون تصادف و اتفاقات ناگوار ورزشی که باعث آسیب دیدن عضلات می شود و چه در بزرگسالی باعث می شود که افراد مسن بتوانند از عضلات خود نهایت استفاده را بکنند و زمینگیر نشوند.

از عواملی که میتواند یک شخص را به کلینیک های فیزیوتراپی بکشاند می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • برای کاهش درد های عضلانی
 • برای بهبود توانایی حرکتی و تحرک افراد
 • برای پیشگیری از ناتوانی یا جلوگیری از برخی از عمل های جراحی
 • پیشگیری از آسیب دیدگی های ورزشی و یا ترمیم کردن بعد از آسیب دیدگی
 • بهبود تعادل افراد برای جلوگیری از زمین خوردن که بیشتر در افراد مسن رخ می دهد
 • برای کنترل ادرار یا مدفوع
 • برای یاد گرفت استفاده از اعضای مصنوعی
 • هنگام تجویز بریس یا اسپلینت

همچنین پزشکان در برخی از بیماری ها به صورت حتمی فیزیوتراپی تجویز می کنند که عبارتند از :

 • بیماری های تنفسی
 • بیماری های قلبی و عروقی
 • سوختگی
 • بیماری های عضلانی و ارتوپدی
 • بیماری های مغز و اعصاب مانند سکته مغزی یا جراحی مغز و اعصاب
 • بیماری های پوستی و روماتیسمی
 • و برای سلامت در زنان

به صورت کلی فیزیوتراپی از گذشته تا به کنون در خدمت بشریت بوده و برای سلامت جامعه بسیار مفید است و روز به روز با توجه به پیشرفت علم نیز پیشرفته تر می شود

بزرگترین مرکز فیزیوتراپی تخصصی در ایران

بزرگترین مرکز تخصصی فیزیوتراپی در ایران

یکی از عواملی که انسان هیچ گاه نمی تواند به آن عادت کند درد است. کوچکترین دردها می تواند قویترین افراد را بی تاب و از پای درآورد بهترین راه حل برای درمان دردها مراجعه به پزشک است.

که پزشکان اغلب برای کاهش یا درمان دردها روش های غیر تهاجمی را پیشنهاد می دهند.

بارزترین روش درمانی غیر تهاجمی برای ‌کاهش دردهای عضلانی و اسکلتی فیزیوتراپی یا الکتروتراپی است.

اما دغدغه اصلی مردم برای استفاده از این مراکز این است که به کدام کلینیک مراجعه کنند و بهترین کلینیک برای انجام درمان کدام است.

از ویژگی های یک کلینیک خوب این است که از یک فیزیوتراپیست ماهر و متخصص بهره برده باشند اگر یک فیزیوتراپیست خوب در مرکز وجود داشته باشد باعث رضایت بیمار و ایجاد یک تجارت خوب می باشد و بالعکس این نیز می تواند اتفاق بیفتد.

یک فیزیوتراپ خوب باید برای تشخیص درد و معالجه آن همواره اطلاعات بروزی داشته باشد فیزیوتراپ ها باید به این مسئله آگاهی داشته باشند که همه افراد باهم نیستند برخی ممکن است صبر زیادی داشته باشند و با او همکاری لازم را انجام دهند برخی افراد نیز صبور نیستند و فیزیوتراپ بوید با آنها مدارا کند.

از مهمترین ویژگی های یک مرکز خوب این است که از بروزترین تجهیزات پزشکی در زمینه فیزیوتراپی استفاده کنند.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی به ویژه در زمینه پزشکی استفاده از بروزترین دستگاه ها می تواند روند بهبودی درمان بیمار را تا حد زیادی افزایش دهد.

همچنین بیمارها باید هنگام مراجعه به این مراکز یا کلینیک ها در مورد دستگاه هایی که قرار است با استفاده از آنها تحت درمان قرار بگیرد سوال و تحقیق کند که بتواند با اطمینان کامل مراحل درمان خود را انجام دهد.

اگر به دنبال یک مرکز فیزیوتراپی خوب می گردید حتما پیش از شروع درمان محیط کلینیک را از نظر بهداشت و تمیزی مورد ارزیابی قرار دهید.

هیچکس دوست ندارد در محیطی کثیف درمان خود را انجام دهد حتی باید به کارکنان محیط و لباس های فرم آنها توجه نمود محیط فیزیوتراپی باید دارای آرامش باشد تا روند درمان به خوبی انجام گیرد.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی ایرانیان

مرکز فیزیوتراپی تخصصی در ایران و پیشرفته ترین و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان می باشد.