کوکتل پدیکور چیست و چه مزایایی دارد؟ | انواع کوکتل پدیکور پا

مقدمه

سلامت پوست بدن در حفظ زیبایی و نشاط آن تاثیر بسیاری دارد. دست ها، پاها و صورت به دلیل برخورد مستقیم با نور خورشید و یا تماس با سطوح مختلف، بیش از قسمت های دیگر بدن در معرض آسیب قرار دارند. به همین دلیل معمولا رسیدگی به پوست پاها، دست ها و صورت بیشتر از قسمت های دیگر بدن مورد توجه قرار می گیرد.

حتما تاکنون با اصطلاحاتی مانند مانیکور و پدیکور آشنا شده اید. مرتب سازی ناخن ها، گرفتن پوست های اضافه و لایه برداری کردن پوست دست و پا از جمله اقداماتی است که تحت عنوان مانیکور و پدیکور انجام می گیرند. هر گونه اقدام برای سالم و شاداب سازی مربوط به پوست و ناخن پا زیر مجموعه ای از پدیکور به حساب می آید. برای انجام پدیکور ابزار و مواد خاصی مورد نیاز است. کوکتل پدیکور خوب اولین و اصلی ترین ماده ای است که باید برای رسیدگی به پوست و ناخن پا تهیه نمود.

کوکتل پدیکور عبارت است از توپک های کوچک دست سازی که در شکل های مختلف و رایحه های متنوع تولید می گردند. در ساخت کوکتل پدیکور از مواد مختلفی از جمله روغن های طبیعی، جوش شیرین، نمک دریا، انواع اسانس ها و رنگ های دلنشین استفاده می شوند. هر یک از این مواد، خواص ویژه دارند که به لایه برداری و اسکراب پوست پا کمک خواهند کرد. همچنین، معمولا کوکتل های پدیکور، ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند و با تاثیر گذاری بر پوست پاها، نشاط و شادابی را به آن ها باز می گردانند.

کوکتل پدیکور در ظرف آب

با قرار گرفتن کوکتل پدیکور در ظرف آب، به سرعت شروع به جوشش کرده و در آب حل می شود. پس از مرتب کردن ناخن های پا و حذف زائده های پوستی روی انگشتان، می توان پاها را در محلول به دست آمده قرار داده و از خواص آن استفاده نمود. ممکن است کوکتل پدیکور را با عنوان بمب حمام نیز بشناسید. استفاده از این ماده مغذی می تواند تقویت ناخن ها و لطافت پوست پاها را در پی داشته باشد.

کوکتل پدیکور چیست؟

رسیدگی به پوست و ناخن پا مخصوصا برای افرادی که زمان های طولانی از کفش استفاده می کنند، امری لازم و ضروری است. برای سالم سازی پوست و ناخن پا، ابزار و مواد خاصی مورد نیاز است که از جمله آن ها می توان به کوکتل پدیکور اشاره کرد. کوکتل پدیکور نوعی ماده مغذی برای لایه برداری پوست پا و نرم و لطیف کردن آن محسوب می شود.

انواع کوکتل پدیکور در شکل های مختلفی در بازار به فروش می رسند. با این حال کوکتل ها معمولا گوی های زیبایی هستند که با قرار گرفتن در آب به سرعت شروع به جوشش می کنند. در ساخت کوکتل پدیکور معمولا از مواد زیر استفاده می شود:

 • روغن های طبیعی مانند روغن بادام
 • نمک دریا
 • جوش شیرین
 • انواع اسانس ها و عصاره ها مانند عصاره اسطوخودوس
 • انواع گل برگ ها و پولک های تزیینی

با توجه به اینکه انواع کوکتل پدیکور دارای مواد مغذی مانند پتاسیم، منیزیم، کلسیم و گوگرد هستند، بنابراین به خوبی می توانند پوست پا را پاکسازی و لایه برداری کنند. در نتیجه، معمولا پس از انجام پدیکور، پوست پا به نرمی و لطافت خاصی می رسد.

وجود مواد مغذی در کوکتل پدیکور به تقویت ناخن های پا نیز کمک می کند. همین مساله باعث می شود تا به مرور ناخن پا سفت تر شده و فرم ناخن ها زیباتر گردد.

روش استفاده از کوکتل پدیکور در منزل چگونه است؟

به طور کلی، انجام پدیکور در سالن های آرایشی انجام می گیرد. با این حال پدیکور پاها عملیات چندان سختی نیست و فرد می تواند با کمی دقت آن را در منزل انجام دهد. شرط اول انجام پدیکور پا، خرید بهترین کوکتل پدیکور موجود در بازار است. هر چه کیفیت کوکتل پدیکور بالاتر باشد، اثربخشی آن بر روی پوست و ناخن پا بیشتر خواهد بود.

برای انجام پدیکور پا در منزل، ابتدا باید یک ظرف آب با اندازه مناسب تهیه نمود. آبی که برای پدیکور پا استفاده می کنید، باید ولرم رو به گرم باشد. این کار به جوشش هر چه بهتر کوکتل پدیکور کمک خواهد کرد.

در مرحله بعد باید کوکتل پا را با اندازه مناسب در داخل آب بیندازید. این توپک ها به محض قرار گرفتن در آب، شروع به جوشش کرده و طی مدت زمان ۳ تا ۵ دقیقه به طور کامل در آب حل می شوند. معمولا کوکتل های پدیکور بزرگ هستند و بهتر است به قسمت های کوچکتر تقسیم شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا یک کوکتل را نباید به بیشتر از چهار قسمت تقسیم بندی کرد. در نهایت، می توانید پاهای خود را درون ظرف قرار داده و اجازه دهید تا کوکتل پدیکور کار خود را انجام دهد.

معمولا برای دریافت بهترین نتیجه به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پاها باید درون محلول آب داغ و کوکتل پدیکور قرار بگیرند. پس از گذشت مدت زمان یاد شده، تمامی پوست های مرده و خشن از پا جدا می شوند و به این ترتیب پوستی لطیف و نرم خواهید داشت. حال می توانید پاها را از کاسه آب در آورده و به خوبی آن ها را خشک کنید.

مزایای کوکتل پدیکور

مزایای استفاده از کوکتل پدیکور چیست؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که در طول روز به مدت طولانی از کفش استفاده می کنید، بهتر است کمی بیشتر به مراقبت از پوست پای خود اهمیت دهید. به طور خاص، پوشیدن کفش های اسپرت و تعریق پاها در روزهای گرم تابستان، نیاز به مراقبت از پاها را بیشتر می کند. انجام پدیکور پا باعث می شود تا سلامت پوست و ناخن حفظ شده و نرمی و لطافت به پاها باز گردد. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از کوکتل پدیکور اشاره می کنیم.

مزایای کوکتل پدیکور پا ؛ لایه برداری پوست

در ترکیب کوکتل پدیکور پا، موادی مانند جوش شیرین و نمک دریا به کار می روند. در نتیجه، وجود برخی فلزها مانند منیزیم و پتاسیم کمک می کند تا پوست های مرده پا از بین رفته و  یک لایه برداری عمیق بر روی پا انجام گیرد.

مزایای کوکتل پدیکور پا ؛ نرمی و لطافت پوست پا

در ساخت کوکتل پدیکور پا از انواع روغن های طبیعی مانند روغن بادام و روغن نارگیل نیز استفاده می شود. گذاشتن پا در ترکیب آب و کوکتل باعث می شود تا این روغن ها بر روی پوست اثر کرده و پوست را لطیف کنند.

مزایای کوکتل پدیکور پا ؛ خواص ضد قارچ

پوشیدن طولانی مدت کفش، مخصوصا در فصل های گرم سال، منجر به تعریق شدید پا می شود. در نتیجه امکان رشد باکتری ها و قارچ های مضر در محیط گرم و مرطوب کفش فراهم می گردد. استفاده از کوکتل پدیکور پا کمک می کند تا احتمال ایجاد قارچ به حداقل برسد. این موضوع به خاصیت ضد قارچی کوکتل های پدیکور ربط پیدا می کند.

مزایای کوکتل پدیکور پا ؛ احساس آرامش و طراوت

منیزیم یکی از مهم ترین فلزات موجود در ساختار کوکتل پدیکور پا است. این فلز به آرامش و طراوت پوست پاها کمک می کند. در واقع منیزیم موجود در کوکتل پدیکور پا خشکی و ترک پاها را رفع خواهد کرد.

مزایای کوکتل پدیکور پا ؛ رفع بوی بد پا

به کار بردن جوش شیرین در ساخت کوکتل پدیکور باعث می شود تا این ماده برای ضدعفونی کردن پا مناسب باشد. بنابراین شست و شوی پا در محلول آب و کوکتل پدیکور، پاها را خوشبو می سازد. همچنین کاربرد اسانس ها و عطرها در ساخت انواع کوکتل پدیکور، به خوشبوتر شدن پاها کمک بسیاری خواهد کرد.

مزایای کوکتل پدیکور پا ؛ بهبود جریان خون

سلامت پا نقش مهمی در سلامت کل بدن دارد. تحقیقات نشان می دهند که ماساژ پا می تواند گردش خون در بدن و پاها را بهبود بخشد. حال اگر ماساژ پا و پدیکور پا به طور همزمان انجام گیرند، سموم بدن به طور کامل دفع شده و گردش خون بهبود می یابد.

مزایای کوکتل پدیکور پا ؛ تقویت ناخن ها

در بسیاری از موارد ممکن است ناخن های پا به صورت خشک و بی آب به نظر برسند. در چنین شرایطی، استفاده از کوکتل پدیکور باعث می شود تا رطوبت رسانی به ناخن ها افزایش یافته و در نتیجه ظاهر آن ها بهبود یابد. از بین بردن و یا به عقب راندن کوتیکول های اطراف ناخن های پا نیز باعث بهبود ظاهر پاها خواهد شد.

مزایای کوکتل پدیکور پا ؛ یکدست شدن پوست کف پا

مصرف کوکتل های کرمی برای پدیکور پا باعث می شود تا نرمی و لطافت پوست کف پا افزایش پیدا کند. همچنین کمک گرفتن از ابزار مربوط به پدیکور کمک می کند تا پوست های اضافه برطرف شده و در نهایت پوست کف پا حالتی صاف، سفید و نرم پیدا کند.

انواع کوکتل پدیکور پا کدام اند؟

به طور کلی، انواع کوکتل پدیکور پا از مواد مختلفی ساخته می شوند. هر یک از این مواد، خواص ویژه ای دارند و با اهداف مشخصی به کار می روند. برای مثال، ممکن است نوعی از کوکتل ها عمدتا از نمک دریا ساخته شده باشند. حتی گاهی کوکتل پدیکور پا می تواند خواص درمانی داشته باشد. در ادامه به برخی است انواع کوکتل های پدیکور و خواص آن ها اشاره خواهیم کرد.

کوکتل های نمکی

یکی از کاربردی ترین انواع کوکتل های پدیکور، نوع نمکی آن است. در ساخت این نوع کوکتل پا از ترکیب اسانس و نمک استفاده شده است. عمده کاربرد کوکتل های نمکی برای تمیز کردن دست ها و پاها خواهد بود.

کوکتل های طبیعی

در ترکیب کوکتل پدیکور طبیعی از مواد و روغن های طبیعی استفاده شده است. برای مثال، روغن اسطوخودوس، روغن نعنا، نمک های اپسوم و روغن درخت چای در ساخت کوکتل های طبیعی به کار می روند. طبیعی بودن ساختار این نوع کوکتل پدیکور، حس نشاط و شادابی را در افراد به وجود می آورد.

کوکتل های معطر دارای روغن

اگر بخواهیم بهترین کوکتل پدیکور پا با خاصیت های درمانی را به شما معرفی کنیم، کوکتل های روغنی معطر گزینه مناسبی هستند. بکار بردن روغن ها با خواص درمانی در ساخت این نوع کوکتل ها، باعث می شود تا احساس درد در دست ها و پاها به حداقل برسد. این روغن ها که معمولا معطر نیز هستند، با ایجاد رایحه ای دلنشین احساس تازگی و طراوت در افراد ایجاد خواهند کرد.

کوکتل های پدیکور کرمی جوشان

اگر بخواهید پوست پای خود را به خوبی آبرسانی و بازسازی کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از کوکتل های پدیکور جوشان کرمی است. این کوکتل ها گازدار بوده و با جوشش در آب حل می شوند و پوست پا را ترمیم می کنند.

برای استفاده از کوکتل پدیکور پا به چه ابزاری نیاز داریم؟

پدیکور پا یکی از اقدامات مراقبتی بهداشتی و درمانی است که معمولا در آرایشگاه ها و سالن های آرایشی انجام می گیرد. برای انجام پدیکور پا لازم است از ابزار مشخصی استفاده شود. اگر به دنبال انجام پدیکور پا در منزل هستید، لازم است قبل از شروع لوازم زیر را تهیه نمایید:

 • کوکتل پدیکور
 • ناخن گیر
 • فایل پا
 • ریمو کننده پینه
 • براش ناخن
 • پوشر کوتیکول
 • گیرنده کوتیکول
 • جدا کننده برای انگشتان پا

افرادی که به صورت حرفه ای عمل پدیکور پا را انجام می دهند، با عملکرد هر یک از این ابزار آشنایی دارند. شما هم بهتر است قبل از انجام پدیکور پا در منزل، آموزش های اولیه در این زمینه را دریافت کنید. در صورت استفاده صحیح از ابزار یاد شده و نگه داشتن پاها در محلول آب و کوکتل پدیکور، دیگر نگران نامرتب بودن ناخن ها و یا خشکی پوست پای خود نخواهید بود.

قیمت کوکتل پدیکور پا چقدر است؟

امروزه برندهای آرایشی و بهداشتی مختلفی به تولید انواع کوکتل پدیکور پا می پردازند. کوکتل پدیکور در اندازه ها و رایحه های متنوع تولید می شود. همچنین با توجه به ترکیبات بکار برده شده در ساخت انواع کوکتل ها، خواص درمانی و مراقبتی آن ها با یکدیگر تفاوت دارند. قیمت کوکتل پدیکور پا نیز به تمامی این موارد بستگی خواهد داشت.

انواع کوکتل پدیکور پا با شکل های ظاهری بسیار زیبایی تولید می شوند. ممکن است در تولید برخی کوکتل های پدیکور از پولک ها و تزیینات مخصوصی نیز استفاده شود. همین مورد نیز در تعیین قیمت کوکتل پدیکور پا موثر خواهد بود.

برای خرید کوکتل پدیکور پا چه باید کرد؟

برای خرید یک کوکتل پدیکور مناسب لازم است ابتدا فرد هدف خود را از انجام پدیکور مشخص نماید. برای مثال، گاهی هدف از پدیکور پا، پاکسازی و تمیز کردن عمیق پاها است. در حالی که ممکن است افراد عمل پدیکور را با هدف سم زدایی و رفع گرفتگی های عضلانی انجام دهند. به این ترتیب، برای خرید کوکتل پدیکور پا باید نوع مناسب آن را انتخاب نمایید.

برای خرید کوکتل پدیکور باید به یک فروشگاه معتبر مراجعه نمود. امروزه انواع فروشگاه های آنلاین نیز به فروش انواع کوکتل پدیکور پا می پردازند. شناخت اولیه از برندهای معتبر کوکتل پدیکور کمک می کند تا خرید موفق تری داشته باشیم. در نظر داشته باشید که هرچه کیفیت کوکتل پدیکور بالاتر باشد اثربخشی آن بر پوست و ناخن پا بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، استفاده از کوکتل های بی کیفیت می تواند اثرات جبران ناپذیری بر سلامت پا و ناخن ها داشته باشد.

سوالات متداول

کوکتل پدیکور پا چه فوایدی دارد؟

اگر پوست پا دچار خشکی و یا ترک شده باشد، استفاده از کوکتل پدیکور پا می تواند رطوبت و نرمی پوست را به آن باز گرداند.

آیا می توان از کوکتل پدیکور پا در منزل استفاده کرد؟

بله، با کمی آگاهی درباره نحوه استفاده از کوکتل پدیکور می توانید این عمل را در خانه انجام دهید.

کوکتل پدیکور پا را از کجا بخریم؟

کوکتل پدیکور پا را می توان از داروخانه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی خریداری نمود. اما در یک فروشگاه آنلاین می توان پس از مقایسه ویژگی های انواع کوکتل و قیمت های آن ها با یکدیگر، خرید خود را انجام دهید.

پیشنهاد ما به شما سایت نیرم می باشد برای خرید کوکتل پدیکور به این سایت مراجعه کنید یا با شماره زیر ارتباط برقرار کنید

۰۹۱۲۹۴۷۱۷۰۷

کلینیک مجهز و تخصصی فیزیوتراپی ایرانیان در اصفهان

به طور کلی، مجموعه سلامت ایرانیان شامل کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان، باشگاه بدنسازی ایرانیان و استخر آب درمانی ایرانیان تمام تلاش خود را برای بهبود بیماران به کار گرفته است. این مجموعه تحت مدیریت علی رضا صدیقی و دکتر مهدی صدیقی متخصص طب فیزیوتراپی و توانبخشی اداره می گردد. برای آشنایی بیشتر با مجموعه سلامت ایرانیان و خدمات ارائه شده توسط این مجموعه می توانید به صفحه اینستاگرام فیزیوتراپی ایرانیان مراجعه نمایید.