یک بالش استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ویژگی های بالش استاندارد

یک بالش استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

یک بالش استاندارد، بهترین مکان برای قرار دادن سر به هنگام خوابیدن است که می تواند به شما کمک کند سریع تر و راحت تر بخوابید. داشتن خوابی آرام، باعث می شود تا  در صبح احساس آرامش بیشتری داشته باشید. با این حال، فهمیدن اینکه چه نوع بالشی برای شما بهترین است، همیشه چندان ساده نیست؛ از اندازه و استحکام گرفته تا شکل و جنس آن. هر نوع تخت، دارای اندازه استاندارد بالش است. در واقع برای هر اندازه تخت، بالش خاصی برای آن ساخته شده است. اگر به دنبال بالش های جدید  و استاندارد هستید، اما مطمئن نیستید که کدام نوع را تهیه کنید، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا آن بالش خاص را پیدا کنید.

چرا انتخاب بالش استاندارد و مناسب اینقدر مهم است؟

وضعیت خواب خوب، کلید داشتن خوابی آرام و بیدار شدن بدون درد، گرفتگی و سفتی عضلانی است. بالش شما، به حمایت از وضعیت خواب سالم کمک می کند. وضعیت خواب سالم، به وضعیتی گفته می شود که بدن در یک راستا، از زانوها و باسن، از طریق ستون فقرات تا سینه و شانه ها، سر و گردن قرار دارد. اگر هنگام خواب، گردن و شانه‌ های شما از حمایت کافی برخوردار نباشند و در وضعیت نادرست قرار بگیرند، باعث پیچ خوردگی یا کرانچ عضلانی می ‌شود. این وضعیت ستون فقرات و بدن شما را در یک راستا قرار نمی دهد و منجر به کشیدگی و ناراحتی در گردن، شانه ‌ها و کمر و همچنین بی خوابی می شود.

همانند انتخاب تشک، در نظر گرفتن معیارهایی همچون راحتی و پشتیبانی از سر و گردن در انتخاب بالش مناسب و استاندارد نیز مهم هستند. بهترین بالش برای شما بالشی است که برای استراحت سرتان، احساس راحتی داشته باشید. همچنین سر، گردن و شانه های شما را در وضعیت مناسب نگه دارد و با تشک شما همخوانی داشته باشد.

نحوه انتخاب سایز بالش استاندارد و مناسب

ابتدا باید مطمئن شوید که بالشی که انتخاب می کنید، متناسب با اندازه تخت شما باشد. چهار اندازه اصلی برای انتخاب یک بالش استاندارد و مناسب وجود دارد:

بالش استاندارد

این اندازه با ابعاد  in. (51*66 cm)26*20 برای تخت های دو نفره یا کامل مناسب است. یک بالش استاندارد به خوبی روی یک تخت دو نفره قرار می گیرد، در حالی که دو بالش استاندارد به خوبی در کنار هم روی یک تخت با اندازه کامل قرار می گیرند.

بالش فوق استاندارد

این اندازه از بالش با ابعاد  in. (51*71 cm)28*20 کمی بیشتر از اندازه استاندارد رایج است. سایز فوق استاندارد بالش، کمی بیشتر، عرض یک تخت دوقلو را پر می کند و آن را به گزینه خوبی تبدیل می کند. در حالی که دو تا از این بالش ‌ها در کنار یکدیگر برای یک تخت با اندازه کامل خیلی بزرگ هستند. اما اگر ترجیح می ‌دهید نسبت بالش به تخت شما کمی کوچک ‌تر باشد، می ‌توانید روی یک تخت خواب کویین قرار دهید.

بالش کوئین

این بالش با ابعاد ۲۰*۳۰ in. (51*76 cm) همانطور که از نامش پیداست، برای تخت های کوئین استفاده می شود، زیرا دو بالش به خوبی در کنار هم قرار می گیرند. با این حال، این بالش ها در روبالشی های اندازه استاندارد نیز قرار می گیرند. یک بالش با سایز کوئین می تواند به عرض یک تخت دو نفره نیز برسد.

بالش کینگ

بالش کینگ با اندازه ۲۰*۳۶ in. (51*92 cm) برای تخت های کینگ ساخته شده است. این بالش ‌ها به یک روبالشی بزرگ‌ تر نیاز دارند که توجه به آن هنگام خرید ملحفه‌ ضروری است. اگر می ‌خواهید بالش بزرگ ‌تری را روی تخت کوچک ‌تر بگذارید، یک بالش کینگ فقط روی یک تخت دو نفره قرار می‌ گیرد.

انواع مختلف بالش بر اساس موقعیت خواب

درک انواع مختلف بالش که برای وضعیت خواب شما مناسب هستند، می تواند به شما کمک کند که با گردن سفت و گرفته، از خواب بیدار نشوید. به خواندن ادامه دهید تا در مورد انواع مختلف بالش ها و اینکه کدام یک برای وضعیت خواب شما مناسب است، آشنا شوید.

بالش Down

بالش های Down، از الیاف نرم نزدیک به پوست غاز، اردک یا قو ساخته می شوند. این بالش برای کسانی مناسب است که به پهلو، پشت و یا شکم می خوابند. از آنجایی که گاهی اوقات این بالش ها با پرها ترکیب می شوند، هنگام خرید بالش Down حتماً به نسبت Down به پر توجه کنید. همچنین مهم است که یک بالش مطابق با رعایت حقوق حیوانات پیدا کنید. از آنجایی که این نوع از بالش از حیوانات گرفته می شود، مهم است که مطمئن شوید بالش های Down توسط استاندارد Responsible Down تأیید شده اند که از رفتار اخلاقی با اردک ها و غازها را تبعیت می کند. از مزایای این  نوع بالش می توان اشاره کرد به:

 • پشتیبانی خوب از سر و گردن
 • می تواند چندین سال دوام بیاورد.
 • سبک
 • نرم و لطیف
 • عایق

از معایب بالش Down:

 • می تواند گرمای بدن را حفظ کند، بنابراین گرم شدن بیش از حد آن آسان است.
 • واکنش های آلرژیک
 • تمیز کردن آن ممکن است دشوار باشد.
 • نیاز به پیدا کردن نوعی از بالش Down که مطابق با استاندارد Responsible Down است.

بالش Down Alternative

بالش‌های Down Alternative، نسخه ‌ای مصنوعی از بالش ‌های classic down هستند. بیشتر بالش ‌های Down Alternative با پلی استر پر شده ‌اند که برای جلوگیری از احساس افتادگی استفاده می‌ شود. پلی استر، بالش های Down Alternative را ضد حساسیت و بسیار مقرون به صرفه تر می کند. اگر به دنبال بالشی نرم بدون استفاده از پرهای واقعی هستید، یک بالش Down Alternative گزینه عالی است. این بالش، بیشتر برای افرادی که به پشت و پهلو می خوابند، مناسب است. از مزایای این نوع بالش:

 • مقرون به صرفه
 • پاک شوندگی راحت
 • ضد حساسیت
 • بدون مشکل عدم رعایت حقوق حیوانات

از معایب آن:

 • می تواند جمع شود و توده ایجاد کند.
 • قالب سر و گردن را به خود نمی گیرد.
 • عایق ضعیف تر

بالش استاندارد

بالش پر

بالش‌ های پر، از پرهای طبیعی اردک یا غاز ساخته می شوند. به دلیل حرکت آسان بالش پر زیر سر و گردن، پشتیبانی بهتری از سر و گردن شما را فراهم می ‌کند. با این حال، ممکن است پرهای بالش از پوسته بالش بیرون بیاید و هنگام خواب، پوست صورت و گردن شما را اذیت کند. به همین دلیل، بالش ‌های پر باید به گونه ای پوشانده شوند که از فرورفتن پرها جلوگیری ‌کند. پارچه مورد استفاده برای پوشاندن پرها، باید محکم بافته شده و با دوخت در درزها محکم شود. از دیگر مزایای بالش پر عبارت است از: مقرون به صرفه، وزن سبک، مطابق با وضعیت قرارگیری سر و گردن، قرار می گیرد. معایب آن شامل: تمیز کردن سخت بالش و حفظ گرمای بدن است. این بالش برای افرادی که به پشت و پهلو می خوابند، قابل استفاده است.

بالش پنبه ای

محبوبیت بالش‌ های پنبه ای به نفع مواد مصنوعی جدیدتر مانند مموری فوم، رو به کاهش است. اما بالش ‌های پنبه ‌ای مزایای خاصی دارد، به‌ویژه برای افرادی که به مواد مصنوعی حساسیت دارند. علاوه بر این، از آنجایی که بالش ‌های پنبه ای به راحتی تمیز می‌ شوند، شستن مرتب آن ها، کار آسانی است. مزایای این نوع بالش:

 • ضد حساسیت
 • پارچه سبک و قابل تنفس
 • بی بو

از معایب آن این است که نیاز به تمیز کردن منظم برای کنه ها و کپک ها دارد. از سوی دیگر می تواند توده ای شود. این بالش برای چه کسانی که به پهلو، پشت و شکم می خوابند، مناسب است.

بالش لاتکس

فوم لاتکس، یک پرکننده نرم، قابل تنفس و حمایتی است و در برابر گرد و غبار و کپک مقاوم است. لاتکس، به شکل های خرد شده و شکل بلوکی آن با ویژگی های مشابه اما با مموری فوم خرد شده و بلوکی موجود است. با این حال، اگر حساسیت به لاتکس دارید، این پرکننده، گزینه مناسبی برای شما نیست. لاتکس طبیعی، زیست تخریب پذیر و سازگار با محیط زیست است.

با این حال، مطمئن شوید که بالش شما از لاتکس ۱۰۰ درصد طبیعی ساخته شده است، زیرا نسبت به لاتکس ترکیبی یا مصنوعی بادوام تر، راحت تر و ایمن تر برای محیط زیست است. از معایب این نوع بالش این است که ممکن است بوی نامطبوعی بدهد. از دیگر معایب آن، گران بودن این نوع بالش است.  این بالش برای آن هایی که به پهلو و پشت می خوابند، مناسب است.

بالش استاندارد مموری فوم

بالش های مموری فوم، تسکین دهنده درد هستند و به خوبی روی سر و گردن شما قرار می گیرند. این ماده به سرعت به حرکت شما پاسخ می دهد و به خوبی در انحنای گردن شما جای می گیرد. برخی از بالش ‌های مموری فوم، بوی شیمیایی منتشر می ‌کنند، اما فوم ‌های دارای گواهی CertiPUR-US® این را به حداقل می‌ رسانند. دو نوع بالش مموری فوم وجود دارد: خرد شده و بلوکی.

مموری فوم خرد شده، تکه های پلی اورتان خرد شده و گهگاه با پلی فیل مخلوط می شود. بالش‌ های فومی خرد شده، قابل قالب‌گیری و نرم هستند، بنابراین می‌توانید بالش ها را متناسب با هر موقعیت خوابی تنظیم کنید. مموری فوم بلوکی، یک قطعه محکم و جامد از پلی اورتان است. مانند سایر بالش ها جمع نمی شود و جنبه حمایت کنندگی بالایی از سر و گردن شما دارد. بالش مموری فوم برای افرادی که عادت به خوابیدن به پهلو، پشت و یا شکم دارند، می تواند مناسب باشد.

بالش بامبو

بالش های بامبو برای مدتی روند رو به رشدی در صنعت خواب داشته اند، احتمالاً به دلیل خواص ضد میکروبی و توانایی جذب رطوبت آن. اکثر بالش های بامبو در واقع از یک فوم خرد شده با پوسته ویسکوز بامبو ساخته شده اند، به این معنی که شما از مزایای یک بالش مموری فوم خرد شده با خواص خنک کنندگی بامبو بهره مند می شوید. از مزایای این بالش، ضد میکروب، ضد حساسیت، خنک کننده و رطوبت گیر است. وزن سنگین این بالش ها و همچنین دشواری در تمیز کردن آن ها، از معایب بالش بامبو محسوب می شود. افرادی که به پشت می خوابند، می توانند از مزایای این بالش بهره مند شوند.

ویژگی های بالش استاندارد

بالش استاندارد پلی استر

پلی استر، ماده ای است که در کارخانه تولید می شود و طبیعی نیست. با این حال، به نظر می رسد مانند پنبه طبیعی کاشته شده است. الیاف پلی استر به یک ماده متداول برای ساخت بالش تبدیل شده اند، عمدتاً به این دلیل که از مواد گیاهی ارزان تر هستند. در مقایسه با الیاف آلی، الیاف مصنوعی مقرون به صرفه تر و به راحتی در دسترس هستند.

بالش هایی با الیاف پلی استر، می توانند برای افرادی که که عادت دارند روی شکم یا پهلو بخوابند، مناسب باشند. این نوع بالش ها از نظر قیمت، نسبت به دیگر بالش ها ارزان تر هستند و از نرمی خوبی برخوردارند. یکی دیگر از دلایل مهم دیگری که مردم برای خرید بالش های پلی استر انتخاب می کنند، این است که قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند و به ندرت بوی پنبه را جذب می کنند. از معایب آن:

 • می تواند توده ایجاد کند.
 • قابل تنفس نیست.
 • عمر زیادی ندارد.

این بالش برای چه کسانی که به پشت، شکم و پهلو می خوابند، مناسب است.

بالش ژل دار

بالش های ژل دار، به دلیل توانایی آنها در خنک نگه داشتن افراد در شب تبلیغ می شوند. بسیاری از بالش ‌های ژله دار، در واقع از ژل ترکیب شده با مواد دیگری مانند فوم یا لاتکس ساخته می‌ شوند تا مزایای خنک ‌کنندگی ژل را همراه با نرمی ماده ‌ای دیگر داشته باشند. جنس ژل سفت است و شکل خود را به خوبی حفظ می کند، اما می توان آن را به گونه ای قالب بندی کرد که مانند مموری فوم، فرم سر و گردن را به خود بگیرد. از مزایای آن:

 • ضد حساسیت
 • خنک کننده
 • مراقبت آسان

سفت و گران بودن این نوع بالش، از معایب آن به شمار می رود. این بالش برای آن هایی که به پشت می خوابند، مناسب است.

بالش استاندارد میکروبید

بالش های میکروبید، از مواد مصنوعی به نام ذرات پلیمری یکنواخت ساخته شده اند. به عنوان یک جایگزین مصنوعی، میکروبید مزایای مشابه زیادی مانند قابلیت تنفس و مطابقت با شکل سر شما را ارائه می دهد، اما ممکن است فرم خود را سریع از دست بدهد. از معایب این بالش می توان اشاره کرد به:

 • گاز زدایی مواد شیمیایی
 • عمر زیادی ندارد.
 • گرما را حفظ می کند.

این بالش برای افرادی که به پشت می خوابند، مناسب است. آن هایی که روی شکم می خوابند، ممکن است بالش‌های میکروبید را نیز دوست داشته باشند، اما سفتی بالای آن برای افرادی که پشت می‌ خوابند، ایده‌آل تر است.

انواع بالش بر اساس نیاز شخصی

بالش های تخصصی در اندازه ها و شکل های مختلف موجود هستند. اینها برخی از رایج ترین انواع و کاربرد آنها هستند:

بالش های گوه ای (Wedge pillows)

افرادی که در حال سپری کردن دوره نقاهت پس از جراحی کمر هستند و یا کسانی که کمردرد مزمن دارند، می توانند از کاربرد و فواید این نوع بالش بهره مند شوند. از بالش گوه ای می توان برای نشستن بر روی صندلی اداری، مبل و یا صندلی ماشین یا هواپیما استفاده کرد. استفاده از آن، به حفظ وضعیت بدنی سالم کمک زیادی می کند. همچنین اگر از این بالش به هنگام خواب استفاده کنید، می تواند حمایت خوبی از کمر و شانه های شما با حفظ وضعیت خواب بهتر کمک کند. به طور کلی، بالش های گوه ای، برای تسکین درد کمر و گردم، رفلاکس معده، خروپف، آلرژی و دیگر مشکلات تنفسی مفید است.

بالش های مسافرتی

بالش های مسافرتی برای داشتن سفری راحت طراحی شده اند. استفاده از این نوع بالش ها، از خم شدن بیش از حد سر به یک طرف یا آن طرف در هنگام نشستن در ماشین یا هواپیما جلوگیری می کنند. بالش های مسافرتی، برخی از فشارهایی را که معمولاً برای بالا نگه داشتن سر توسط عضلات انجام می شود، بر عهده می گیرد. این نوع بالش ها انواع مختلفی دارند:

بالش مسافرتی دور گردنی

استفاده از بالش دور گردنی، گردن را در وضعیت مناسبی قرار می دهد. به خصوص وقتی که ناگهان در صندلی وسایل نقلیه عمومی مانند هواپیما، قطار و یا اتوبوس به خواب می روید، به حفظ وضعیت سر و گردن شما در موقعیت ثابت کمک می کند. این بالش ها معمولاً سبک و قابل حمل هستند. در مواردی ممکن است باعث تعریق بیش از حد شود که این به دلیل فوم موجود در آن است. از این رو بهتر است آن را با یک پارچه نخی بپوشانید.

بالش مسافرتی U  شکل

از انواع دیگر بالش های مسافرتی کاربردی، بالش های مسافرتی U شکل هستند. این بالش ها به خوبی از وضعیت سر و گردن چه در حال استراحت و چه در حین سفر، محافظت می کنند. از این بالش، هم می توانید بر روی صندلی خود استفاده کنید و روی آن بنشینید، هم می توانید به هنگام خوابیدن از آن استفاده کنید. در هر موقعیتی که باشید، از ارگونومی بدن شما محافظت خواهد کرد. این نوع بالش هم از جنس فوم و قابل شستشو است.

بالش مسافرتی J شکل

این نوع از بالش مسافرتی، به گونه طراحی شده است که زمانی که کنار پنجره هواپیما، قطار و یا اتوبوس نشسته اید، از وضعیت سر و گردن شما به خوبی پشتیبانی کند. این بالش هم همانند دیگر بالش های مسافرنی، سبک و قابل شستشو هستند. اما تنها عیب آن این است که فضای زیادی را اشغال می کند.

از دیگر انواع بالش های مسافرتی که کمتر رایج هستند، می توان اشاره کرد به:

 • بالش مسافرتی شنی
 • بالش بدنی بادی
 • بالش شنی
 • بالش بادی دو منظوره
 • بالش گردنی تهویه دار

بالش دنبالچه

این بالش ها دارای یک فرورفتگی یا سوراخ در پشت هستند که به فرد اجازه می دهد بدون فشار مستقیم در ناحیه دنبالچه، روی صندلی بنشیند. کسانی که دچار شکستگی یا کوفتگی دنبالچه شده اند یا درد دنبالچه دارند (مانند کوکسیدینیا)، ممکن است به این نوع بالش نیاز داشته باشند.

بالش محافظ کمر

استفاده از بالش محافظ کمر در حالت نشسته، شکاف طبیعی بین ستون فقرات و صندلی را پر می ‌کند تا منحنی طبیعی به سمت داخل کمر را حفظ کند. استفاده از بالش محافظ کمر هنگام نشستن در ماشین نیز مفید است. هنگامی که منحنی کمری حمایت می شود، نیروهای گرانش به سمت پایین بهتر جذب می شوند، برخلاف ستون فقرات کمری صاف یا خمیده بدون حمایت.

چگونه افراد دارای مشکلات ستون فقرات از بالش استفاده کنند؟

داشتن بالش تخت مناسب نه تنها آرامش بخش است، بلکه نقش مهمی در حمایت از اندام های بدن مانند سر، گردن، شانه ها، باسن و ستون فقرات دارد. هنگامی که بالش به خوبی استفاده می شود، به کاهش یا پیشگیری از بسیاری از اشکال رایج کمردرد و گردن و همچنین شانه، لگن و سایر اشکال درد مفاصل کمک می کند. بالش ها برای حفظ تعادل بالاتنه در هنگام خواب، کاهش فشار و متعادل کردن نقاط بدن عمل می کنند. بالش باید متناسب با شکل، منحنی ها و موقعیت خواب منحصر به فرد فرد تنظیم شود و هر گونه فشار را کاهش دهد.

تنظیم ارتفاع بالش با وضعیت خواب و اندازه بدن

هنگام استراحت، گردن انسان کمی به سمت جلو برای حفظ وزن سر در حالت ایستاده خم می شود. اگر هنگام خوابیدن به پهلو یا به پشت، بالش بیش از حد بالا باشد، گردن به طور غیرعادی به جلو یا به پهلو خم شده و باعث کشیدگی عضلات پشت گردن و شانه ها می شود. این نوع موقعیت همچنین ممکن است باعث باریک شدن مجرای تنفسی و در نتیجه انسداد تنفس و گاهی اوقات خروپف شود که می تواند خواب را مختل کند.

برعکس، اگر ارتفاع بالش خیلی کم باشد، ماهیچه های گردن می توانند در وضعیت بهتری قرار بگیرند. در واقع باید یک تعادلی بین ارتفاع بالش و وضعیت خواب شما برقرار باشد که نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد. اندازه بدن احتمالاً بر اندازه بالش نیز تأثیر می گذارد، اما معمولاً بالش باید ارتفاعی بین ۴ تا ۶ اینچ داشته باشد تا از سر و گردن و شانه ها در هنگام خوابیدن به پشت حمایت کند.

یک مطالعه تحقیقاتی با مقایسه سه ارتفاع بالش فومی نشان داد که ارتفاع بالش تقریباً ۴ اینچ، بهترین تراز ستون فقرات و بیشترین راحتی را ارائه می‌کند و منجر به کمترین تنش و فشار عضلانی می‌ شود. اغلب انتخاب نوع بالش به موقعیت خواب فرد بستگی دارد.

زمان مناسب تعویض بالش چه موقع است؟

به عنوان یک قاعده کلی، بالش تخت باید بعد از ۱۸ ماه تعویض شود. بالش های مموری فوم معمولاً بیشتر عمر می کنند، تا سه سال. دوام بالش های طبیعی بیشتر از بالش های مصنوعی است. بالش های با کیفیت بالاتر نسبت به بالش های ارزان قیمت، عمر بیشتری خواهند داشت. اگر از بالش ‌های پنج یا شش ساله استفاده می ‌کنید، پشتیبانی لازم برای سر و گردن خود را دریافت نمی‌ کنید و راحت نمی‌ خوابید.

ممکن است عمر کوتاهی به نظر برسد، اما فکرش را بکنید؛ بالش شما حدود ۷ تا ۸ ساعت در شب استفاده می ‌شود، یعنی بیش از ۲۵۰۰ ساعت در سال. مانند تشک شما، بالش شما سرمایه ای برای داشتن یک خواب باکیفیت است که در طول زندگی شما سودمند است. اگر مطمئن نیستید که وقت تعویض بالش شما رسیده است یا نه، می توانید چند تست ساده انجام دهید:

تست ۱

ابتدا روبالشی را بردارید و بالش خود را بررسی کنید. آیا لکه از عرق دارد؟ آیا پاره شده است؟ بو میدهد؟ اگر جواب همه این ها مثبت است، نشانه هایی از بالش است که نیاز به تعویض دارد. بالش ها سلول های مرده پوست، کپک، قارچ و کنه های موجود در گرد و غبار را جمع آوری می کنند. با گذشت زمان، نیمی از وزن یک بالش را می توان به این ارگانیسم های نامطلوب نسبت داد که می توانند آلرژی ایجاد کنند. آن ها همچنین می توانند در تنفس در هنگام خواب اختلال ایجاد کنند و بوهایی را ایجاد کنند که خواب راحت را سخت تر می کند.

تست ۲

اگر بالش شما تست بینایی و بویایی را با موفقیت پشت سر گذاشت، وقت آن است که تست چین خوردگی را انجام دهید. برای این کار، بالش خود را از وسط تا کنید. اگر به ‌جای اینکه به شکل اولیه ‌اش بازگردد، فقط تا شده باشد، نشانه این است که عمر بالش شما به اتمام رسیده است. با استفاده از بالش های پرکننده طبیعی، می توانید این تست را روی بازوی خود انجام دهید.

آیا بالش روی بازوی کشیده‌تان آویزان می ‌شود؟ اگر جواب شما مثبت است، این بالشی است که عمر مفید خود را تمام کرده است. برای تست بالش های مصنوعی، می توانید آن را از وسط تا کنید و مقداری وزن اضافی از بالا به آن اضافه کنید. سپس وزن وارد شده را بردارید، اگر بالش شما به شکل اولیه خود باز نمی گردد، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

نکاتی در خصوص انتخاب بالش استاندارد و مناسب

انواع متنوعی از بالش وجود دارد، بنابراین وقتی نوبت به انتخاب بالش مناسب می رسد، ممکن است کمی سخت باشد. هنگامی که می خواهید بالش مناسب را پیدا کنید، چه معیارهایی را باید در نظر بگیرید؟ ما برخی از مهمترین معیارهای انتخاب بالش را برای کمک به شما در تصمیم گیری، در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم:

الیاف پر کننده پالش

برخی از گزینه‌ های پرکننده بالش استاندارد شامل مموری فوم، پرکننده های مصنوعی، پرکننده پلی استر، لاتکس، پنبه و … است.

وزن

معمولاً بالش مموری فوم یا لاتکس سنگین‌ تر است، در حالی که بالش down یا آن هایی که با الیاف مصنوعی پر شده اند، کمی سبک ‌تر خواهند بود.

پارچه بالش

حتی اگر بالش خود را با روبالشی بپوشانید، دوست دارید که پارچه بالش شما، قابل تنفس و بادوام باشد.

اندازه

برای اکثر مردم، یک بالش با سایز استاندارد به اندازه کافی بزرگ است، اما اگر بالش بزرگ ‌تری را ترجیح می ‌دهید، ممکن است یک بالش کینگ برای شما مناسب باشد.

کیفیت

یک بالش استاندارد و باکیفیت دوام بیشتری خواهد داشت و به شما کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشید.

علم پشت بالش

ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما این یکی دیگر از مواردی است که هنگام انتخاب بالش باید در نظر گرفت. به عنوان مثال، اگر داخل بالش، فوم متخلخل به کار رفته است، این سوراخ سوراخ بودن فوم، باعث می شود تا جریان هوا را بهبود بخشد و و خاصیت خنک کننده‌گی داشته باشد.

موقعیت خواب

نحوه خوابیدن شما می تواند بر روی بهترین اندازه بالش تاثیر بگذارد. کسانی که به پهلو می‌خوابند ممکن است بالش نرم ضخیم‌ تری را ترجیح دهند، در حالی که افراد پشت و شکم می ‌توانند با بالش‌ های نازک ‌تر که فشار گردن را کاهش می ‌دهند، راحت‌تر باشند.

نوع بدن. اندازه بدن شما ممکن است در اندازه بالش مورد نیاز شما نیز نقش داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شما ریزه اندام هستید، ممکن است یک بالش کوچکتر بخواهید، در حالی که شخصی با بدن درشت تر، ممکن است بالش بزرگ تر را ترجیح دهد.

جمع بندی

شما هر شب روی بالش خود می خوابید، بنابراین ارزش دارد که روی محصولی با کیفیت که از سبک خواب شما پشتیبانی می کند، سرمایه گذاری کنید. بالش استاندارد و مناسب به شما این امکان را می دهد که با احساس استراحت، عاری از درد و آمادگی برای انجام فعالیت های روزمره خود از خواب بیدار شوید. اگر در یافتن بالش استاندارد و مناسب به دلیل درد گردن که باعث ناراحتی خواب شما می شود، مشکل دارید، با پزشک صحبت کنید تا بتوانید درمان لازم را دریافت کنید تا دوباره احساس آرامش کنید.

سؤالات متداول

 1. بالش استاندارد چه اندازه ای است؟

معمولاً ابعاد بالش استاندارد ۲۰ در ۲۶ اینچ است.

 1. بهترین بالش استاندارد برای افرادی که به پشت می خوابند، کدام است؟

بهترین بالش برای افرادی که به پشت می خوابند، نه خیلی نرم بلکه خیلی سفت هم نیست.

 1. بهترین بالش استاندارد برای مبتلایان به گردن درد چیست؟

بالش ‌های ایده‌آل برای گردن درد معمولاً گزینه ‌های متوسط تا سفت و نیمه ‌ضخیم هستند.

 1. انواع بالش های مسافرتی چیست؟

بالش دو گردنی، بالش U شکل، بالش J شکل، بالش شنی، بالش بادی دو منظوره، بالش بدنی بادی، بالش گردنی تهویه دار

 1. در انتخاب بالش، به چه مواردی باید توجه داشته باشیم؟

اندازه، نوع مواد پر کننده، پارچه بالش، وزن، نوع بدن و موقعیت خواب خود و …

کلینیک مجهز و تخصصی فیزیوتراپی ایرانیان در اصفهان

به طور کلی، مجموعه سلامت ایرانیان شامل کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان، باشگاه بدنسازی ایرانیان و استخر آب درمانی ایرانیان تمام تلاش خود را برای بهبود بیماران به کار گرفته است. این مجموعه تحت مدیریت آقای علیرضا صدیقی و آقای دکتر مهدی صدیقی متخصص طب فیزیوتراپی و توانبخشی اداره می گردد. برای آشنایی بیشتر با مجموعه سلامت ایرانیان و خدمات ارائه شده توسط این مجموعه می توانید به صفحه اینستاگرام فیزیوتراپی ایرانیان مراجعه نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]